Lista potrzebnych rzeczy, czyli jak oprzeć się pokusie podczas zakupów

Od kilku lat na zakupy wychodzę tylko i wyłącznie z dokładnie opracowaną listą najbardziej potrzebnych akurat rzeczy. Zauważyłam, że w ten sposób mogę oszczędzić w skali miesiąca nawet do 20%. W pierwszym wpisie na tym blogu chciałabym podzielić się z Wami moimi dokładniejszymi spostrzeżeniami na ten oraz wskazówkami dotyczącemu tego, jak włąsciwie można oprzeć się pokusie podczas zakupów. Zaczynamy! 

Przygotuj listę, a następnie… Skróć ją! 

Podczas przygotowywania listy zakupów bardzo często zdarza się, że jedna rzecz w jakiś sposób „inspuruje” nas do wpisania na nią drugiej. Lista wydłuża się, co przyczynia się do zdecydowanie dłuższego rachunku przy kasie. Jestem pewna, że nie potrzebujesz wszystkich tych rzeczy, które przyszły Ci na myśl podczas planowania zkaupów. Gdy Twoja lista będzie już gotowa, odłóż ją na kilka godzin, a dopiero później do niej wróć. W ten sposób na pewno będziesz móc wykreślić kilka pozycji, które pozwolą Ci zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych.

Lista zakupów
Dzięki starannie przygotowanej liście zakupów możesz zaoszczędzić nawet do 20%.

Nigdy nie wchodź do sklepu bez listy zakupów

W sklepie i (co gorsza) w supermarkecie pokusy czają się na nas na każdym kroku. Produkty kuszą nas swoimi kolorowymi opakowaniami, producenci przedstawiają coraz to nowsze oferty i jeszcze bardziej atrakcyjne ceny… Jak im się oprzeć? Mój sposób na to, jak penie już możecie się domyślać, jest prosty, zwyczajnie nie wchodzę do sklepu bez przygotowania wcześnie listy zakupów. Trzymając się wyłącznie jej punktów, nie tylko oszczędzam, lecz również ćwiczę wolną wolę, a to z kolei owocuje na wielu płaszczyznach mojego życia.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Lista potrzebnych rzeczy, czyli jak oprzeć się pokusie podczas zakupów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s